fbpx

Czy wiesz jak często należy prać tapicerkę w domu?

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Jak często powinieneś prać tapicerkę w swoim domu? Rutynowe czyszczenie tapicerki jest ważne nie tylko ze względu na zagrożenia, których nie widać, ale także dla zachowania wyglądu mebli.

Znaczna część Europejczyków zaczęła inaczej postrzegać swoje relacje z rodziną i domem. Prawdopodobnie wiele nawyków, które wyrobiliśmy sobie podczas lockdownu, nie tylko zostanie z nami w nadchodzącym 2021 roku, ale także na dłużej zmieni nasz sposób życia.

Zobacz jak działamy w czasie pandemii.

„Dla 64% Europejczyków, dom stał się „bezpieczną przestrzenią”

Badanie ukazuje, że doświadczenie pandemii wzmocniło emocjonalną więź wielu osób z ich przestrzenią mieszkalną.

  • 39% Europejczyków wyraźniej niż kiedykolwiek postrzega swój dom jako miejsce, w którym mogą wyrażać siebie
  • 37% twierdzi, że dziś bardziej niż przed pandemią zależy im na wyglądzie domu

W Polsce ta tendencja jest jeszcze bardziej widoczna 

  • aż 53% Polaków postrzega swój dom jako przestrzeń do wyrażania siebie.

Sugeruje to, że dobiegający końca rok fundamentalnie zmienił sposób, w jaki ludzie projektują na swoją przestrzeń mieszkalną.

Mimo tego, że w bieżącym roku spędzaliśmy w domu znacznie więcej czasu, wyniki badania sugerują, że zamiast znudzić się tą przestrzenią, czujemy się znacznie bardziej z nią związani. Dla 64% Europejczyków dom w czasie pandemii stał się „bezpieczną przestrzenią”.

Czy spędzając tyle czasu w swoim domu zastanawiałeś się nad tym, czy przestrzeń w której przebywasz jest zdrowa? Czy wiesz, że tapicerka i dywan to gigantyczne filtry dla bakterii, alergenów i innych zanieczyszczeń?  Ich obecność faktycznie sprawia, że ​​nasze domy są zdrowsze – przynajmniej na jakiś czas. Ogromny problem pojawia się, gdy te „filtry” są pełne.

Nawet meble, które gołym okiem wyglądają na czyste, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby mieć zdrowy dom i wyeliminować alergeny i bakterie, musisz zadbać, aby tapicerka była regularnie, profesjonalnie czyszczona.

Nawet meble, które gołym okiem wyglądają na czyste, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby mieć zdrowy dom i wyeliminować alergeny i bakterie, musisz zadbać, aby tapicerka była regularnie, profesjonalnie czyszczona.

pranie tapicerki jest niezbędne dla zdrowego domu

Pomyśl, ile czasu Twoja rodzina spędza na kanapie. Łatwo jest zobaczyć, jak brud, kurz, tłuszcz z ciała i wycieki osadzają się na włóknach naszej tapicerki. Do usuwania brudu, alergenów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów z mebli wymagany jest profesjonalny sprzęt.

Nasz proces ekstrakcji na gorąco wykorzystuje temperaturę, siłę ssania oraz pompy natryskowej do usuwania plam na powierzchni bez nadmiernej ilości wody, na której polegają znane żółto-szare odkurzacze. Nasze środki są nietoksyczne i bezpieczne dla Twoich dzieci i zwierząt. Środki, z których korzystamy nie pozostawią lepkich pozostałości przyciągających plamy, a wybierając usługę z impregnacją zyskasz dodatkową ochronę tkaniny przed przyszłymi plamami.

Dzięki Nam Twój dom będzie czystszy, zdrowszy.

A co najlepsze? Rewolucyjna metoda prania usuwa alergeny oraz bakterie z dywanów i tapicerki.

Jak często czyścić tapicerkę?

Jeśli czekasz, aż tapicerka zostanie zauważalnie poplamiona, odbarwiona lub zużyta przed profesjonalnym czyszczeniem, to czekasz zbyt długo. Ponieważ w tym momencie Twoje meble prawdopodobnie już od miesięcy rozprzestrzeniają alergeny i bakterie w Twoim domu. Zanim meble uległy widocznemu zabrudzeniu. W dodatku stare plamy są dużo trudniejsze do usunięcia. Niestety czasem jest to niemożliwe i kanapa zostaje zniszczona bezpowrotnie.

tip

Rutynowe pranie tapicerki jest ważne nie tylko ze względu na zagrożenia, których nie widać, ale także dla zachowania wyglądu mebli. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przedłużenia żywotności mebli jest zapobieganie ścieraniu włókien przez brud i inne cząsteczki. Profesjonalne czyszczenie tapicerki pomoże Ci dłużej cieszyć się Twoimi meblami.

Wyrób sobie nawyk odkurzania tapicerki raz w tygodniu. Jeśli masz zwierzęta lub dzieci, rozsądnie jest zwiększyć częstotliwość do dwóch razy w tygodniu.

Twoja tapicerka powinna być profesjonalnie czyszczona nie rzadziej niż raz w roku. W celu usunięcia alergenów, bakterii i toksyn zalecamy czyszczenie mebli i tapicerki co 6 miesięcy. Masz zwierzęta lub dzieci? A może Twoje meble używane są z duża intensywnością? Wobec tego powinieneś zwiększyć czyszczenie mebli do 3-4 razy w roku.

Pranie tapicerki - tylko profesjonalne środki i sprzęt

Dzięki profesjonalistom możesz utrzymać swoje meble w czystości bez ryzyka ich zniszczenia. Zamawiając usługę prania tapicerki zwróć uwagę, na to jakim sprzętem i środkami czyszczone są Twoje meble. Niepoprawnie wykonana usługa może w najlepszym wypadku spowodować, że tapicerka będzie w dalszym ciągu brudna, a w najgorszym wypadku może zostać zniszczona. Korzystając z naszych usług regularnie możesz założyć kartę Stałego Klienta i korzystać z wielu korzyści przewidzianych dla naszych stałych Klientów. Zobacz efekty pranie tapicerki u naszych Klientów 🙂

Badanie zostało przeprowadzone dla Samsung Europe przez Ipsos MORI. Więcej informacji TU.

sprawdź podobne artykuły

Powrót do szkoły i rutyna w sprzątaniu

Mamy juz połowę września. W naszej rodzinie to właśnie wrzesień jest początkiem nowego roku. To w tym momencie robimy podsumowania i plany na kolejny rok. Nie w styczniu. A to za sprawą naszej 4 dzieci :). Trójka z nich jest już w placówkach, także jak się domyślacie układanie naszego planu tygodnia wciąż trwa. Mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko się wyklaruje. 🙂 Koniec wakacji i początek roku szkolnego to też ustalenie na nowo rutyny każdego dnia. W tym rutyny sprzątania.

czytaj dalej

Czy naprawdę warto zlecić profesjonalne pranie dywanu? 

Odpowiem Wam szczerze. Tak – jeśli tylko Cię na to stać. Jeżeli nie, to rozważałabym czy w ogóle taki dywan kupować.
Ta zasada działa w odniesieniu do każdego innego sprzętu czy wyposażenia Twojego domu.

czytaj dalej

20 miejsc o których większość z nas zapomina podczas wiosennych porządków

Wiosna juz wisi w powietrzu. A tym samym nadchodzi czas wiosennych porządków.
Jest to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Także ja sama ;). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszej okazji do nadrobienia zaległości jakie nagromadziły się przez zimę we wszystkich zakamarkach domu.
Poniżej przedstawiam Wam listę 20 miejsc, o których wiele z nas zapomina

czytaj dalej