Czy wiesz jak często należy prać tapicerkę w domu?

pranie tapicerki krzesło

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Co wiesz na temat sposobu czyszczenia swoich mebli? Czy kupując je zastanawiasz się nad tym jak utrzymać je w czystości? Jak często należy zlecić na zewnątrz profesjonalne pranie tapicerki? Na początek – ciekawe wyniki badań firmy Samsung. Sprawdzili, jak na postrzeganie przez Europejczyków tego, co cenne w życiu osobistym i w najbliższym otoczeniu wpłynęła pandemia COVID-19. Badanie pokazuje w jaki sposób obecna sytuacja wpłynęła na kształtowanie się nowego stylu życia oraz większego przywiązania do przestrzeni, w której mieszkamy i spędzamy coraz więcej czasu.

Znaczna część Europejczyków zaczęła inaczej postrzegać swoje relacje z rodziną i domem. Prawdopodobnie wiele nawyków, które wyrobiliśmy sobie podczas lockdownu, nie tylko zostanie z nami w nadchodzącym 2021 roku, ale także na dłużej zmieni nasz sposób życia.

Zobacz jak działamy w czasie pandemii.

„Dla 64% Europejczyków, dom stał się „bezpieczną przestrzenią”

Badanie ukazuje, że doświadczenie pandemii wzmocniło emocjonalną więź wielu osób z ich przestrzenią mieszkalną.

 • 39% Europejczyków wyraźniej niż kiedykolwiek postrzega swój dom jako miejsce, w którym mogą wyrażać siebie
 • 37% twierdzi, że dziś bardziej niż przed pandemią zależy im na wyglądzie domu

W Polsce ta tendencja jest jeszcze bardziej widoczna 

 • aż 53% Polaków postrzega swój dom jako przestrzeń do wyrażania siebie.

Sugeruje to, że dobiegający końca rok fundamentalnie zmienił sposób, w jaki ludzie projektują na swoją przestrzeń mieszkalną.

Mimo tego, że w bieżącym roku spędzaliśmy w domu znacznie więcej czasu, wyniki badania sugerują, że zamiast znudzić się tą przestrzenią, czujemy się znacznie bardziej z nią związani. Dla 64% Europejczyków dom w czasie pandemii stał się „bezpieczną przestrzenią”.

Czy spędzając tyle czasu w swoim domu zastanawiałeś się nad tym, czy przestrzeń w której przebywasz jest zdrowa? Czy wiesz, że tapicerka i dywan to gigantyczne filtry dla bakterii, alergenów i innych zanieczyszczeń?  Ich obecność faktycznie sprawia, że ​​nasze domy są zdrowsze – przynajmniej na jakiś czas. Ogromny problem pojawia się, gdy te „filtry” są pełne.

Nawet meble, które gołym okiem wyglądają na czyste, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby mieć zdrowy dom i wyeliminować alergeny i bakterie, musisz zadbać, aby tapicerka była regularnie, profesjonalnie czyszczona.

Pranie tapicerki jest niezbędne dla zdrowego domu

Pomyśl, ile czasu Twoja rodzina spędza na kanapie. Łatwo jest zobaczyć, jak brud, kurz, tłuszcz z ciała i wycieki osadzają się na włóknach naszej tapicerki. Do usuwania brudu, alergenów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów z mebli wymagany jest profesjonalny sprzęt.

Nasz proces ekstrakcji na gorąco wykorzystuje temperaturę, siłę ssania oraz pompy natryskowej do usuwania plam na powierzchni bez nadmiernej ilości wody, na której polegają znane żółto-szare odkurzacze. Nasze środki są nietoksyczne i bezpieczne dla Twoich dzieci i zwierząt. Środki, z których korzystamy nie pozostawią lepkich pozostałości przyciągających plamy, a wybierając usługę z impregnacją zyskasz dodatkową ochronę tkaniny przed przyszłymi plamami.

Dzięki Nam Twój dom będzie czystszy, zdrowszy.

A co najlepsze? Rewolucyjna metoda prania usuwa alergeny oraz bakterie z dywanów i tapicerki.

Jak często czyścić tapicerkę?

Jeśli czekasz, aż tapicerka zostanie zauważalnie poplamiona, odbarwiona lub zużyta przed profesjonalnym czyszczeniem, to czekasz zbyt długo. Ponieważ w tym momencie Twoje meble prawdopodobnie już od miesięcy rozprzestrzeniają alergeny i bakterie w Twoim domu. Zanim meble uległy widocznemu zabrudzeniu. W dodatku stare plamy są dużo trudniejsze do usunięcia. Niestety czasem jest to niemożliwe i kanapa zostaje zniszczona bezpowrotnie.

Rutynowe pranie tapicerki jest ważne nie tylko ze względu na zagrożenia, których nie widać, ale także dla zachowania wyglądu mebli. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przedłużenia żywotności mebli jest zapobieganie ścieraniu włókien przez brud i inne cząsteczki. Profesjonalne czyszczenie tapicerki pomoże Ci dłużej cieszyć się Twoimi meblami.

Wyrób sobie nawyk odkurzania tapicerki raz w tygodniu. Jeśli masz zwierzęta lub dzieci, rozsądnie jest zwiększyć częstotliwość do dwóch razy w tygodniu.

Twoja tapicerka powinna być profesjonalnie czyszczona nie rzadziej niż raz w roku. W celu usunięcia alergenów, bakterii i toksyn zalecamy czyszczenie mebli i tapicerki co 6 miesięcy.

Masz zwierzęta lub dzieci? A może Twoje meble używane są z duża intensywnością? Wobec tego powinieneś zwiększyć czyszczenie mebli do 3-4 razy w roku.

Pranie tapicerki – tylko profesjonalne środki i sprzęt

Dzięki profesjonalistom możesz utrzymać swoje meble w czystości bez ryzyka ich zniszczenia. Zamawiając usługę prania tapicerki zwróć uwagę, na to jakim sprzętem i środkami czyszczone są Twoje meble. Niepoprawnie wykonana usługa może w najlepszym wypadku spowodować, że tapicerka będzie w dalszym ciągu brudna, a w najgorszym wypadku może zostać zniszczona. Korzystając z naszych usług regularnie możesz założyć kartę Stałego Klienta i korzystać z wielu korzyści przewidzianych dla naszych stałych Klientów. Zobacz efekty pranie tapicerki u naszych Klientów 🙂

 • pranie tapicerki kanapa przed i po
 • pranie tapicerki
 • pranie tapicerki krzesło przed i po
 • pranie tapicerki kanapa przed i po
 • pranie tapicerki kanapa przed i po
 • pranie tapicerki tapicerka fotela przed i po
 • pranie tapicerki narożnik przed i po
 • pranie tapicerki sofa przed i po
 • pranie tapicerki kanapa przed i po
 • pranie tapicerki sofa przed i po
 • pranie tapicerki kanapa przed i po
 • pranie tapicerki krzesło przed i po
 • pranie tapicerki wersalka przed i po
 • pranie tapicerki sofa przed i po
 • pranie tapicerki krzesło przed i po
 • pranie tapicerki narożnik przed i po
 • pranie tapicerki kanapa przed i po

Więcej o karcie stałego Klienta.

Badanie zostało przeprowadzone dla Samsung Europe przez Ipsos MORI. Więcej informacji TU.

Poczytaj pozostałe Posty

dlaczego nie Karcher 5 powodów

Dlaczego nie Karcher? – 5 powodów

Technologia prania odkurzaczem piorącym Karcher była popularna 10 lat temu. Wówczas w Polsce nie było lepszych rozwiązań lub były trudno dostępne. Jednak przez całe 10 lat branża sprzątająca w Polsce

Czytaj dalej »
pranie dywanów pralnia dywanów

Ile kosztuje pranie dywanów?

Na pewno zastanawiasz się czy warto oddać dywan do pralni. Ile to kosztuje? Może lepiej wyprać go samodzielnie? W tym artykule dowiesz się ile zapłacisz za profesjonalne pranie dywanów w

Czytaj dalej »