Dlaczego nie Karcher? – 5 powodów

dlaczego nie Karcher 5 powodów

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Technologia prania odkurzaczem piorącym Karcher była popularna 10 lat temu. Wówczas w Polsce nie było lepszych rozwiązań lub były trudno dostępne. Jednak przez całe 10 lat branża sprzątająca w Polsce niesamowicie się rozwinęła. Firmy, które chcą profesjonalnie świadczyć usługi prania dywanów i tapicerki sięgają po najnowszą wiedzę. A także inwestują w technologie, które pozwalają osiągnąć wspaniałe efekty pracy. Chcąc uświadamiać naszych Klientów poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których nie warto prać dywanów i tapicerki w domu odkurzaczem piorącym Karcher.

5 konkretnych powodów - dlaczego nie Karcher?

  1. Popularny żółty odkurzacz posiada zbyt słabą możliwość wypłukania zastosowanej chemii, która pozostaje w rudnie dywanu i przyciąga nowy brud i nowe zanieczyszczenia ze zdwojoną siłą.
  2. Podczas prania dywanu w mieszkaniu Klienta nie ma możliwości dokładnego wytrzepania dywanu. Czy wiesz, że jest to podstawowy etap prania dywanu? Jeżeli go zabraknie, cały proces prania jest nieefektywny.
  3. Karcher nie daje możliwości dokładnego odciągnięcia wody, brudu, chemii z dywanów i tapicerek co może prowadzić do przemoczenia materiału. Tym samym skutkuje długim procesem schnięcia w nieprzystosowanych do tego domowych warunkach. To z kolei prowadzi do powstawania procesów gnilnych i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
  4. Przemoczony dywan może doprowadzić do uszkodzenia paneli lub parkietu.
  5. Zwykle wszystkie dywany prane są 1 środkiem chemicznym tej samej firmy. A to świadczy o tym, że usługodawca nie ma wiedzy na temat materiałów z jakich wykonane są dywany, skali ph i dobieraniu odpowiednich środków do różnego typu dywanu. To z kolei może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń w przypadku delikatnych włókien.

Czyszczenie dywanu wykonane w domu Klienta urządzeniami Karcher jest tak naprawdę zabiegiem odświeżającym dywan. Podczas „czyszczenia” usuwana jest tylko zewnętrzną warstwa zanieczyszczeń. Niestety to co istotne czyli brud tkwiący w głębi dywanu nadal w nim zostanie. Z przyczyn technicznych w warunkach domowych nie da się solidnie dywanu wytrzepać, wyprać, wypłukać i wysuszyć.

Dlaczego warto zamawiać profesjonalne, dogłębne pranie dywanu?

Pranie dywanów, tapicerki, wykładzin Warszawa i okolice

Czy wiesz, że dywany i tapicerka w Twoim domu to ogromne filtry powietrza? Zbierają one różne zanieczyszczenia, począwszy od tych najmniejszych niewidocznych dla oka tj.: bakterie, roztocza, grzyby, po te widoczne jak: zaschnięte plamy po rozlanych napojach, okruchy jedzenia, plastelina, piasek, włosy czy sierść zwierząt.  

Niestety kurz i piasek zgromadzone w dywanie działają na niego jak papier ścierny. Powodują uszkodzenia runa dywanu, a to skutkuje z kolei widocznym szybszym zużywaniem się dywanu. 

Jeżeli chcesz, aby Twój dywan spełniał jak najdłużej swoje funkcje estetyczne i praktyczne  musisz dbać o jego regularne odkurzanie oraz profesjonalne, dogłębne pranie przynajmniej 1 raz w roku. A jeśli masz w domu dzieci, zwierzęta lub alergika nawet 2 x w roku.

Wielokrotnie poprawialiśmy już pracę po „fachowcach” piorących dywany w domu Klienta w super atrakcyjnej cenie. Chcielibyśmy przestrzec Was przed takimi usługodawcami. Niestety czasem po takich zabiegach dywan lub tapicerka są nie do uratowania. Zawsze sprawdzaj firmę, które powierzasz swoje dywany i tapicerkę.

Jeżeli szukasz dobrej firmy piorącej dywany lub tapicerkę zapraszamy do naszego wpisu Jak dobrze wybrać pralnię dywanów? 

Odtwórz wideo

Poczytaj pozostałe Posty

dlaczego nie Karcher 5 powodów

Dlaczego nie Karcher? – 5 powodów

Technologia prania odkurzaczem piorącym Karcher była popularna 10 lat temu. Wówczas w Polsce nie było lepszych rozwiązań lub były trudno dostępne. Jednak przez całe 10 lat branża sprzątająca w Polsce

Czytaj dalej »
pranie dywanów pralnia dywanów

Ile kosztuje pranie dywanów?

Na pewno zastanawiasz się czy warto oddać dywan do pralni. Ile to kosztuje? Może lepiej wyprać go samodzielnie? W tym artykule dowiesz się ile zapłacisz za profesjonalne pranie dywanów w

Czytaj dalej »