fbpx

Dlaczego nie Karcher? – 5 powodów

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Masz brudny dywan. Zaczynasz więc szukać kogoś, kto pomoże Ci go uprać. Porównujesz ceny i bądźmy ze sobą szczerzy - przy dzisiejszej inflacji szukasz jak najtańszego rozwiązania. I nagle na jednym z portali społecznościowych wyskakuje Ci reklama Pana Henia z żółtym odkurzaczem. Pan Henio nie dość, że zrobi to tanio to jeszcze szybko bo w zaledwie godzinkę! A w dodatku nie musisz zwijać dywanu i nigdzie go zawozić bo Pan Henio upierze Ci dywan w domu! Myślisz sobie - świetnie! Zamawiam! Tylko czy napewno? Poniżej podam Ci 5 powodów dlaczego nie warto zlecać komuś prania dywanów w domu i dlaczego nie warto robić tego odkurzaczem Karcher.

Technologia prania odkurzaczem piorącym Karcher była popularna 13 lat temu. I my też tam byliśmy! Od tego zaczynaliśmy! Wówczas w Polsce nie było lepszych rozwiązań lub były trudno dostępne. Jednak przez te lata branża sprzątająca w Polsce niesamowicie się rozwinęła. Firmy, które chcą profesjonalnie świadczyć usługi prania dywanów i tapicerki sięgają po najnowszą wiedzę. A także inwestują w technologie, które pozwalają osiągnąć wspaniałe efekty pracy. Chcąc Was przestrzec poniżej przedstawiam 5 powodów, dla których nie warto prać dywanów i tapicerki w domu odkurzaczem piorącym Karcher.

  1. Popularny żółty odkurzacz posiada zbyt słabą możliwość wypłukania zastosowanej chemii, która pozostaje w rudnie dywanu i przyciąga nowy brud i nowe zanieczyszczenia ze zdwojoną siłą.
  2. Podczas prania dywanu w mieszkaniu Klienta nie ma możliwości dokładnego wytrzepania dywanu. Czy wiesz, że jest to podstawowy etap prania dywanu? Jeżeli go zabraknie, cały proces prania jest nieefektywny.
  3. Karcher nie daje możliwości dokładnego odciągnięcia wody, brudu, chemii z dywanów i tapicerek co może prowadzić do przemoczenia materiału. Tym samym skutkuje długim procesem schnięcia w nieprzystosowanych do tego domowych warunkach. To z kolei prowadzi do powstawania procesów gnilnych i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
  4. Przemoczony dywan może doprowadzić do uszkodzenia paneli lub parkietu.
  5. Zwykle wszystkie dywany prane są 1 środkiem chemicznym tej samej firmy. A to świadczy o tym, że usługodawca nie ma wiedzy na temat materiałów z jakich wykonane są dywany, skali ph i dobieraniu odpowiednich środków do różnego typu dywanu. To z kolei może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń w przypadku delikatnych włókien.

wniosek?

Czyszczenie dywanu wykonane w domu Klienta urządzeniami Karcher jest tak naprawdę zabiegiem odświeżającym dywan. Podczas „czyszczenia” usuwana jest tylko zewnętrzną warstwa zanieczyszczeń. Niestety to co istotne czyli brud tkwiący w głębi dywanu nadal w nim zostanie. Z przyczyn technicznych w warunkach domowych nie da się solidnie dywanu wytrzepać, wyprać, wypłukać i wysuszyć.

Dlaczego warto zamawiać profesjonalne, dogłębne pranie dywanu?

Czy wiesz, że dywany i tapicerka w Twoim domu to ogromne „filtry powietrza”? Zbierają one różne zanieczyszczenia, począwszy od tych najmniejszych niewidocznych dla oka tj.: bakterie, roztocza, grzyby, po te widoczne jak: zaschnięte plamy po rozlanych napojach, okruchy jedzenia, plastelina, piasek, włosy czy sierść zwierząt.  

Niestety kurz i piasek zgromadzone w dywanie działają na niego jak papier ścierny. Powodują uszkodzenia runa dywanu, a to skutkuje z kolei widocznym szybszym zużywaniem się dywanu. 

Jeżeli chcesz, aby Twój dywan spełniał jak najdłużej swoje funkcje estetyczne i praktyczne  musisz dbać o jego regularne odkurzanie oraz profesjonalne, dogłębne pranie przynajmniej 1 raz w roku. A jeśli masz w domu dzieci, zwierzęta lub alergika nawet 2 x w roku.

Wielokrotnie poprawialiśmy już pracę po „fachowcach” piorących dywany w domu Klienta w super atrakcyjnej cenie. Chcielibyśmy przestrzec Was przed takimi usługodawcami. Niestety czasem po takich zabiegach dywan lub tapicerka są nie do uratowania. Zawsze sprawdzaj firmę, które powierzasz swoje dywany i tapicerkę

sprawdź podobne artykuły

Powrót do szkoły i rutyna w sprzątaniu

Mamy juz połowę września. W naszej rodzinie to właśnie wrzesień jest początkiem nowego roku. To w tym momencie robimy podsumowania i plany na kolejny rok. Nie w styczniu. A to za sprawą naszej 4 dzieci :). Trójka z nich jest już w placówkach, także jak się domyślacie układanie naszego planu tygodnia wciąż trwa. Mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko się wyklaruje. 🙂 Koniec wakacji i początek roku szkolnego to też ustalenie na nowo rutyny każdego dnia. W tym rutyny sprzątania.

czytaj dalej

Czy naprawdę warto zlecić profesjonalne pranie dywanu? 

Odpowiem Wam szczerze. Tak – jeśli tylko Cię na to stać. Jeżeli nie, to rozważałabym czy w ogóle taki dywan kupować.
Ta zasada działa w odniesieniu do każdego innego sprzętu czy wyposażenia Twojego domu.

czytaj dalej

20 miejsc o których większość z nas zapomina podczas wiosennych porządków

Wiosna juz wisi w powietrzu. A tym samym nadchodzi czas wiosennych porządków.
Jest to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Także ja sama ;). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszej okazji do nadrobienia zaległości jakie nagromadziły się przez zimę we wszystkich zakamarkach domu.
Poniżej przedstawiam Wam listę 20 miejsc, o których wiele z nas zapomina

czytaj dalej