fbpx

Metoda na mola!

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mole spożywcze są problem w wielu gospodarstwach domowych. Uwielbiają żerować na produktach suchych – kaszach, otrębach, cukrze i mące. Te małe istoty są uparte – ale wcale nietrudne do zwalczenia.

Przede wszystkim – jeśli już zauważyliśmy mola – trzeba jak najszybciej przejrzeć produkty, gdzie mogły się zadomowić. Jeśli już je znajdziemy należy je od razu wyrzucić do pojemników na śmieci na zewnątrz budynku nie wolno ich wyrzucać do kosza w kuchni). Następnie dokładnie trzeba wymyć szafki oraz pojemniki, w których  przechowywane są produkty spożywcze. Na przykład można do tego użyć roztworu z dodatkiem kwasku cytrynowego (cytrusy odstraszają mole).

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się ponownie moli można nowe produkty trzymać w szklanych lub plastikowych, szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Jednym ze skutecznych metod radzenia sobie z problemem jest zakup gotowych pułapek na mole spożywcze. Są dostępne w niemal każdym supermarkecie. Jednak istnieją również naturalne sposoby pozbycia się tych owadów.

Pierwszym z nich jest użycie cytrusów. Wystarczy kupić pomarańczę, wbić w nią goździki, pozostawić do wyschnięcia a następnie położyć do szafki. Można również użyć wysuszonych skórek cytryny.

Oprócz cytrusów, mole nie lubią ciepła. Warto spróbować odstraszyć je suszarką ustawioną na najwyższą temperaturę.

Mole spożywcze lubią za to jabłka. Wystarczy nalać trochę ostu jabłkowego do naczynia. Mole przylecą zwabione zapachem i utoną w płynie. Utopia się również w szklaneczce wytrawnego wina.

Ostatnim ze znanych nam sposobów na zwalczenie moli spożywczych jest rozwieszenie w miejscach ich występowania – torebeczki tytoniu.

Jeżeli następnym razem w waszej kuchni pojawią się te małe ćmy – wypróbujcie naszych sposobów – na pewno któryś zadziała.

sprawdź podobne artykuły

Powrót do szkoły i rutyna w sprzątaniu

Mamy juz połowę września. W naszej rodzinie to właśnie wrzesień jest początkiem nowego roku. To w tym momencie robimy podsumowania i plany na kolejny rok. Nie w styczniu. A to za sprawą naszej 4 dzieci :). Trójka z nich jest już w placówkach, także jak się domyślacie układanie naszego planu tygodnia wciąż trwa. Mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko się wyklaruje. 🙂 Koniec wakacji i początek roku szkolnego to też ustalenie na nowo rutyny każdego dnia. W tym rutyny sprzątania.

czytaj dalej

Czy naprawdę warto zlecić profesjonalne pranie dywanu? 

Odpowiem Wam szczerze. Tak – jeśli tylko Cię na to stać. Jeżeli nie, to rozważałabym czy w ogóle taki dywan kupować.
Ta zasada działa w odniesieniu do każdego innego sprzętu czy wyposażenia Twojego domu.

czytaj dalej

20 miejsc o których większość z nas zapomina podczas wiosennych porządków

Wiosna juz wisi w powietrzu. A tym samym nadchodzi czas wiosennych porządków.
Jest to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Także ja sama ;). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszej okazji do nadrobienia zaległości jakie nagromadziły się przez zimę we wszystkich zakamarkach domu.
Poniżej przedstawiam Wam listę 20 miejsc, o których wiele z nas zapomina

czytaj dalej