(+48) 601 555 918 biuro@blyskotliwi.pl

Każdy kto ma zwierzę w domu, wie, że oprócz chwil radości w zabawie z pupilem są momenty, które potrafią wyprowadzić każdego właściciela czworonoga z równowagi. Jednym z takich sytuacji jest bezskuteczne sprzątanie sierści po swoim kocie lub psie – zwłaszcza jesienią i wiosną. Postaramy się przedstawić kilka wskazówek jak walczyć z sierścią waszych pupilów.

Odpowiedni mop oraz odkurzacz

Podłoże nieprzykryte dywanem najlepiej umyć za pomocą mopa, który jest elektrostatyczny. Sierść dzięki temu znajdzie się w jednym miejscu i nie rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Natomiast dywan najlepiej jest posypać delikatnie sodą, a potem odkurzyć (najeżdżając na to samo miejsce nawet kilka razy). Najbardziej skutecznym w walce z sierścią odkurzaczem jest taki, który posiada turboszczotkę – wyciągnie nawet najdrobniejsze włoski.

Rolka z taśma samoprzylepną, gąbki oraz gumowe rękawiczki

Te trzy przedmioty ułatwią nam pozbyć się sierści z ubrań, obicia sof i innych tkanin. Zwilżona gąbka, gumowa rękawiczka czy rolka z taśmą sprawi, iż sprzątanie będzie łatwiejsze.

Dbanie o zwierzę

Tak przede wszystkim – i od tego należałoby zacząć – należy pielęgnować nasze zwierzę. W sklepach zoologicznych można zakupić szczotki i grzebienie, dzięki którym będziesz mógł wyczesać swoje zwierzę. Regularne wyczesywanie sprawi, iż jego linienie będzie pod kontrolą. Podobny efekt dadzą kąpiele pielęgnacyjne albo odpowiednio dobrana dieta.

Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu posłania zwierzęcia – gromadzi się tam bardzo dużo sierści oraz bakterii. Chociaż raz w miesiącu wypierz posłanie w szamponie przeznaczonym dla psów czy kotów.