fbpx

Zwierzak w domu a sprzątanie

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Każdy kto ma zwierzę w domu, wie, że oprócz chwil radości w zabawie z pupilem są momenty, które potrafią wyprowadzić każdego właściciela czworonoga z równowagi. Jednym z takich sytuacji jest bezskuteczne sprzątanie sierści po swoim kocie lub psie – zwłaszcza jesienią i wiosną. Postaramy się przedstawić kilka wskazówek jak walczyć z sierścią waszych pupilów.

Odpowiedni mop oraz odkurzacz

Podłoże nieprzykryte dywanem najlepiej umyć za pomocą mopa, który jest elektrostatyczny. Sierść dzięki temu znajdzie się w jednym miejscu i nie rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Natomiast dywan najlepiej jest posypać delikatnie sodą, a potem odkurzyć (najeżdżając na to samo miejsce nawet kilka razy). Najbardziej skutecznym w walce z sierścią odkurzaczem jest taki, który posiada turboszczotkę – wyciągnie nawet najdrobniejsze włoski.

Rolka z taśma samoprzylepną, gąbki oraz gumowe rękawiczki

Te trzy przedmioty ułatwią nam pozbyć się sierści z ubrań, obicia sof i innych tkanin. Zwilżona gąbka, gumowa rękawiczka czy rolka z taśmą sprawi, iż sprzątanie będzie łatwiejsze.

Dbanie o zwierzę

Tak przede wszystkim – i od tego należałoby zacząć – należy pielęgnować nasze zwierzę. W sklepach zoologicznych można zakupić szczotki i grzebienie, dzięki którym będziesz mógł wyczesać swoje zwierzę. Regularne wyczesywanie sprawi, iż jego linienie będzie pod kontrolą. Podobny efekt dadzą kąpiele pielęgnacyjne albo odpowiednio dobrana dieta.

Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu posłania zwierzęcia – gromadzi się tam bardzo dużo sierści oraz bakterii. Chociaż raz w miesiącu wypierz posłanie w szamponie przeznaczonym dla psów czy kotów.

sprawdź podobne artykuły

Powrót do szkoły i rutyna w sprzątaniu

Mamy juz połowę września. W naszej rodzinie to właśnie wrzesień jest początkiem nowego roku. To w tym momencie robimy podsumowania i plany na kolejny rok. Nie w styczniu. A to za sprawą naszej 4 dzieci :). Trójka z nich jest już w placówkach, także jak się domyślacie układanie naszego planu tygodnia wciąż trwa. Mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko się wyklaruje. 🙂 Koniec wakacji i początek roku szkolnego to też ustalenie na nowo rutyny każdego dnia. W tym rutyny sprzątania.

czytaj dalej

Czy naprawdę warto zlecić profesjonalne pranie dywanu? 

Odpowiem Wam szczerze. Tak – jeśli tylko Cię na to stać. Jeżeli nie, to rozważałabym czy w ogóle taki dywan kupować.
Ta zasada działa w odniesieniu do każdego innego sprzętu czy wyposażenia Twojego domu.

czytaj dalej

20 miejsc o których większość z nas zapomina podczas wiosennych porządków

Wiosna juz wisi w powietrzu. A tym samym nadchodzi czas wiosennych porządków.
Jest to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Także ja sama ;). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszej okazji do nadrobienia zaległości jakie nagromadziły się przez zimę we wszystkich zakamarkach domu.
Poniżej przedstawiam Wam listę 20 miejsc, o których wiele z nas zapomina

czytaj dalej