Zwierzak w domu a sprzątanie

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Każdy kto ma zwierzę w domu, wie, że oprócz chwil radości w zabawie z pupilem są momenty, które potrafią wyprowadzić każdego właściciela czworonoga z równowagi. Jednym z takich sytuacji jest bezskuteczne sprzątanie sierści po swoim kocie lub psie – zwłaszcza jesienią i wiosną. Postaramy się przedstawić kilka wskazówek jak walczyć z sierścią waszych pupilów.

Odpowiedni mop oraz odkurzacz

Podłoże nieprzykryte dywanem najlepiej umyć za pomocą mopa, który jest elektrostatyczny. Sierść dzięki temu znajdzie się w jednym miejscu i nie rozprzestrzeni się po całym pomieszczeniu. Natomiast dywan najlepiej jest posypać delikatnie sodą, a potem odkurzyć (najeżdżając na to samo miejsce nawet kilka razy). Najbardziej skutecznym w walce z sierścią odkurzaczem jest taki, który posiada turboszczotkę – wyciągnie nawet najdrobniejsze włoski.

Rolka z taśma samoprzylepną, gąbki oraz gumowe rękawiczki

Te trzy przedmioty ułatwią nam pozbyć się sierści z ubrań, obicia sof i innych tkanin. Zwilżona gąbka, gumowa rękawiczka czy rolka z taśmą sprawi, iż sprzątanie będzie łatwiejsze.

Dbanie o zwierzę

Tak przede wszystkim – i od tego należałoby zacząć – należy pielęgnować nasze zwierzę. W sklepach zoologicznych można zakupić szczotki i grzebienie, dzięki którym będziesz mógł wyczesać swoje zwierzę. Regularne wyczesywanie sprawi, iż jego linienie będzie pod kontrolą. Podobny efekt dadzą kąpiele pielęgnacyjne albo odpowiednio dobrana dieta.

Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu posłania zwierzęcia – gromadzi się tam bardzo dużo sierści oraz bakterii. Chociaż raz w miesiącu wypierz posłanie w szamponie przeznaczonym dla psów czy kotów.

Poczytaj pozostałe Posty

dlaczego nie Karcher 5 powodów

Dlaczego nie Karcher? – 5 powodów

Technologia prania odkurzaczem piorącym Karcher była popularna 10 lat temu. Wówczas w Polsce nie było lepszych rozwiązań lub były trudno dostępne. Jednak przez całe 10 lat branża sprzątająca w Polsce

Czytaj dalej »
pranie dywanów pralnia dywanów

Ile kosztuje pranie dywanów?

Na pewno zastanawiasz się czy warto oddać dywan do pralni. Ile to kosztuje? Może lepiej wyprać go samodzielnie? W tym artykule dowiesz się ile zapłacisz za profesjonalne pranie dywanów w

Czytaj dalej »