Badania pokazują skutki niskiego poziomu higieny w naszych kuchniach firmowych.
Wiecznie brudna kuchnia to zmora administratorów biur. Ale nie tylko. Jak się okazuje higiena w pracy ma znacznie szersze znaczenie. Nieutrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w kuchni w biurze może być przyczyną konfliktów w miejscu pracy i problemów z rekrutacją.
Badania przeprowadzone przez ekspertów z firmy Miele wykazały, że brudne kuchnie biurowe powodują konflikty w miejscu pracy i obniżają wydajność firmy.
Aż 9 na 10 ankietowanych pracowników chce lepszego wyposażenia. Natomiast 44% pracowników biurowych twierdzi również, że umiejętności zmywania ich kolegów są znacznie poniżej normy.
Ankieta została przeprowadzona wśród 500 pracowników biurowych. Wykazała, że organizacje mogą napotykać trudności w rekrutacji nowych talentów, jeśli nie mogą zapewnić wysokiej jakości zaplecza kuchennego. W dodatku 54% respondentów przyznaje, że rozważy rezygnację z pracy, jeśli kuchnia nie będzie spełniać ich wymagań.
Dla 45% respondentów nieumyte naczynia są najczęstszą zmorą kuchenną.
Jednocześnie brudne blaty, urządzenia i przepełnione pojemniki na śmieci również pozostawiają w pracownikach niesmak i odrazę. Nic dziwnego, że 75% osób uważa, że ich domowa kuchnia jest znacznie czystsza niż ich pomieszczenia biurowe.
Jak reagujemy na niewłaściwe zachowanie kolegów z pracy?
O niski poziom higieny, w ankietach, obwiniano kolegów z pracy. Badanie pokazało, że pracownicy chętnie pokazaliby swoje niezadowolenie z powodu niewłaściwego zachowania współpracowników. 76% z nich powiesiłaby kartkę z upomnieniem w kuchni. Podczas gdy 41% wydałoby kolegę na oczach wszystkich pracowników i 55% zgłosiłoby winowajcę do kierownictwa.
Wszystko to uwydatnia szeroki wpływ, jaki brudna kuchnia może mieć na szczęście pracowników, ich zadowolenie z pracy oraz wzajemne relacje.
W badaniu podkreślono również, że w wielu kuchniach biurowych brakuje urządzeń potrzebnych do utrzymania wysokiego standardu etykiety kuchennej. Tylko jedna trzecia ma zmywarkę, a nawet wtedy nie wszyscy pracownicy korzystają z urządzeń dostępnych dla ich wygody. Zaledwie co 5 osoba ocenia swoje własne zmywanie jako doskonałe, a co 4 przyznaje, że nie opróżnia zmywarki po zakończeniu cyklu.
Mimo to kuchnia w pracy jest ważnym miejscem ‚życia biurowego’…
Pomimo tych problemów kuchnia biurowa wydaje się być istotną częścią życia zawodowego. Aż 61% respondentów korzysta z urządzeń do kilku razy dziennie. 35% czuje że, kuchnia sama w sobie daje możliwość spotkań towarzyskich. Natomiast 34% lubi mieć dostęp do bezpłatnych napojów, takich jak kawa i herbata.
Ponad to badania pokazują potrzebę posiadania lepszych urządzeń w kuchniach biurowych. 47% badanych uważa, że posiadanie większej ilości sprzętu AGD, takiego jak zmywarki, pomogłoby w utrzymaniu wysokich standardów czystości.
Firma Miele zleciła przeprowadzenie niezależnego badania za pomocą Sapio Research w ramach nowej premiery ProfiLine Dishwasher.
Mimo, że badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii to obrazują one skalę problemu dla wszystkich pracowników biurowych, także tych z Polski.
Czy urządzenia wystarczą?
Oprócz dobrego wyposażenia kuchni, bardzo ważne jest zapewnienie bieżącego sprzątania pomieszczenia. W dużych biurach, gdzie pracuje wiele osób, a w dodatku firma przyjmuje gości doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie usługi – serwisu dziennego.
Serwis dzienny to usługa polegająca na zapewnieniu w trakcie pracy biura – 1 osoby z serwisu do bieżącego utrzymania czystości w kuchni, toaletach, salach konferencyjnych i strefie wejściowej do biura. Są to kluczowe pomieszczenia, które brudzą się najszybciej. Dodatkowo poza godzinami pracy powinno odbywać się dokładne sprzątanie całej powierzchni biura.
W przypadku mniejszych biur, wystarczy sprzątanie poza godzinami pracy oraz uświadamianie współpracowników, że dbanie o czystość jest nie tylko obowiązkiem ale także ważnym elementem utrzymującym dobre relacje w zespole.
Jeżeli jesteś zainteresowany usługą serwisu, zapraszamy do kontaktu! https://breclean.pl/#home-contact
Wpis powstał na podstawie:
Źródło – https://tiny.pl/ttgqf