fbpx

2 powody, dla których powinieneś dbać o czystość okien!

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Idąc Warszawskimi ulicami, mam wrażenie, że mycie okien jest zadaniem, o którym w dalszym ciągu wiele firm zapomina lub robi to niewystarczająco często. Zapewne nie zdają sobie sprawy, że znaczenie czystych okien wykracza znacznie poza estetykę…

Czy wiesz dlaczego czyszczenie okien jest tak istotne dla Twojego biura?

Wyobraź sobie słoneczny dzień i ważnego klienta stojącego przed twoim budynkiem. Spogląda przez chwilę w górę, ciesząc się piękną pogodą i zamiast zobaczyć odbijające się od Twoich okien słońce zobaczy tępy brud, kurz, pajęczyny i ptasie odchody. Nie takie pierwsze wrażenie Twojej firmy chciałbyś pozostawić, prawda? 

Bądźmy szczerzy, ludzie oceniają firmę już na zewnątrz budynku. Jeśli Twój budynek jest zniszczony, zaniedbany lub po prostu wygląda na brudny, ludzie będą zakładać, że wnętrze jest podobne. Brudne okna nadają biurom wyjątkowo nieprzyjemny wygląd, bez względu na to jaki jest poziom czystości w środku i jak piękny jest wystrój wnętrz.

A jeśli nie możesz zająć się swoim budynkiem, ludzie myślą, że prawdopodobnie nie możesz zająć się resztą firmy. To niefortunny, być może niesprawiedliwy osąd, ale niestety prawdziwy.

Dlatego profesjonalna usługa czyszczenia okien jest tak istotna dla firm. 

Daj swoim pracownikom perspektywy, na jakie zasługują.

Czy czujesz się produktywny w nieciekawym i brudnym otoczeniu? Wątpię. Aby dać swoim pracownikom najlepsze szanse na najwyższą wydajność podczas pracy, pozwól im na podstawowe prawo do czystego światła dziennego, zamiast widoku zaschniętych ptasich odchodów na ramie okna.

Według Psychology Today ekspozycja na naturalne światło poprawia wydajność w miejscu pracy. Badanie na ten temat pokazuje silny związek między ekspozycją na światło dzienne w miejscu pracy a snem pracowników biurowych, aktywnością i jakością ich życia. Pracownicy bez dostępu do naturalnego światła zgłaszali niższe wyniki w zakresie jakości życia związane z aktywnością fizyczną i witalnością niż ich odpowiednicy. Mieli także gorsze wyniki w zakresie ogólnej jakości snu, skuteczności snu, zaburzeń snu i dysfunkcji w ciągu dnia.

Nie chcielibyśmy tego dla pracowników, których szanujemy i chcemy zachować w dobrym zdrowiu.

Według innegobadania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie firmy VELUX, większość Polaków (85 proc.) dostrzega duży wpływ światła dziennego na zdrowie, a co trzeci badany chciałby zwiększyć liczbę lub powierzchnię okien w swoim domu. To ważna wskazówka nie tylko dla architektów i deweloperów, ale także dla pracodawców. Światło dzienne pełni ważną funkcję – tworzy scenerię i wpływa na specyficzny klimat wnętrza.

Lepsze samopoczucie, poprawa nastroju, redukcja objawów depresji, korzystne oddziaływanie na wzrok – to efekty wpływu światła naturalnego na ludzki organizm. Dlatego należy dbać o zapewnienie jak najlepszego dostępu do naturalnego światła w naszych domach – komentuje dr Paweł Opatczyk, specjalista medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego ENEL-MED.

Światło dzienne wpływa też na lepszą wydajność pracy i poprawę efektywności uczenia się. Jak pokazują badania, uczniowie w klasach z większymi oknami mieli nawet do 18 proc. lepsze wyniki z testów niż ci przebywający w pomieszczeniach słabiej doświetlonych. Dlatego warto też zadbać o odpowiednie doświetlenie pokoju dziecka w wieku szkolnym.

Okazuje się także, że przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na przeniesienie pracowników do budynków z lepszym dostępem do naturalnego światła, odnotowały wzrost wydajności o około 15 proc.

Dzięki zrozumieniu tych zależności, masz szansę stworzyć i utrzymać środowisko, które zmniejsza poziom stresu pracowników i zwiększa ich zdolność do koncentracji.

 Czystość wzbudza zaufania klientów.

Pokazując klientom, że utrzymujesz czyste środowisko pracy, dbasz o szczegóły, sprawiasz od pierwszego momentu wrażenie profesjonalnej firmy. 

Czyste okna świadczą o profesjonalizmie, dbałości o szczegóły i szacunku dla środowiska i ludzi w nim.

Pracownicy będą przechodzić przez drzwi z dumą i szanować środowisko, w którym pracują, co prowadzi do poprawy ich produktywności i samopoczucia. 

Dlaczego nie miałbyś stworzyć środowiska pracy, które przyczynia się do przyjaznej, szczęśliwej atmosfery? 

Dlaczego by odmówić Twoim pracownikom witaminy D i serotoniny poprzez czyste okna, a tym samym zwiększone nasłonecznienie?

Mycie okien jest ważne.

Po pierwsze – poprawia samopoczucie i wydajność pracowników.

Po drugie – robi pozytywne wrażenie na Twoich Klientach. 

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej firmy, która wykona to zadanie za Ciebie, zadzwoń lub napisz 🙂

sprawdź podobne artykuły

Powrót do szkoły i rutyna w sprzątaniu

Mamy juz połowę września. W naszej rodzinie to właśnie wrzesień jest początkiem nowego roku. To w tym momencie robimy podsumowania i plany na kolejny rok. Nie w styczniu. A to za sprawą naszej 4 dzieci :). Trójka z nich jest już w placówkach, także jak się domyślacie układanie naszego planu tygodnia wciąż trwa. Mam nadzieję, że do końca miesiąca już wszystko się wyklaruje. 🙂 Koniec wakacji i początek roku szkolnego to też ustalenie na nowo rutyny każdego dnia. W tym rutyny sprzątania.

czytaj dalej

Czy naprawdę warto zlecić profesjonalne pranie dywanu? 

Odpowiem Wam szczerze. Tak – jeśli tylko Cię na to stać. Jeżeli nie, to rozważałabym czy w ogóle taki dywan kupować.
Ta zasada działa w odniesieniu do każdego innego sprzętu czy wyposażenia Twojego domu.

czytaj dalej

20 miejsc o których większość z nas zapomina podczas wiosennych porządków

Wiosna juz wisi w powietrzu. A tym samym nadchodzi czas wiosennych porządków.
Jest to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Także ja sama ;). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie nie ma lepszej okazji do nadrobienia zaległości jakie nagromadziły się przez zimę we wszystkich zakamarkach domu.
Poniżej przedstawiam Wam listę 20 miejsc, o których wiele z nas zapomina

czytaj dalej